2017 Batum ” Hayat Kurtaran Tavsiyeler !!!! ”


          Merhaba arkadaşlar ,


          Bugün herhangi bir makaleden öte herkese faydalı olacağına inandığım bir çalışma yapacağım . Bugünden başlayarak ; Batum ya da Batum Gece Hayatı hakkındaki tecrübelerimi ve de bu konu hakkında tecrübeleri olan arkadaşlarımın bilgilendirmelerini soru cevap şeklinde burada yayınlayacağım . Kesin ve kesin şuanda bütün yazılardan öte güncel bir şekilde bu yazıyı takip etmenizi şiddetle tavsiye ediyorum . 

   (  Arkadaşlar yaklaşık 5 yıldır büyük bir özenle ya da tecrübemi dersiniz artık elimden geldiğince ” hobi ” çatısı altında gelen misafirlerimin tatil anlayışlarını  bir planlamaya bağlayarak  güzel bir program yapıyorum . Bu da nedir ? ; 

        Kafanızdaki odak yalnızca bayan vs ise ve de bütçenizi minimum çerçevede yönetmek istiyorsanız , biliyorsunuz market anlayışında ülkemiz özellikle alkol konusunda inanılmaz derecede pahalı ama Gürcistan’da marketten alacağınız , atıyorum votka olsun , en kalitelisi neredeyse litrelik olarak 30 lari . Alırsınız geçersiniz konaklayacağınız yerlere muhabbetinizi orada yaparsınız her şekilde kafanızdaki program neyse vur çık 50 mantığıyla 🙂 . 

Ben de bu programlama da sunduğum alternatif programlara gelirsek ;

Sizi sınırdan karşılıyorum daha sonra planlama konusu ile ilgili sizden tatil odağınızdaki anlayışı öğrenmeye çalışıyorum , bunun sonucunda da zaten gün içinde kafanızda bir mutlu son olayı var ise olayımız ” cinsel masaj salonlarıyla ” başlayıp daha sonra gün içinde masajdan ayrı kafanızda birşey varsa benle daha çok samimi olmaya bakın 🙂 .

Gece hayatı olayına yöneldiğimizde ise ; bildiğiniz üzere heryerde olduğu gibi Batum’da da gece klupleri yaklaşık 12:30 – 01 : 00 gibi yoğunlaşmaya başlıyor ama gerek gece klubu sevmeyenler için gerekse aman abi çok geç o saat alternatiflere yönelelim derseniz , yaklaşık saat 21:00 gibi açılan kadın pazarları biçilmiş kaftan bunun için . 

 İçeriye girdiğiniz andan itibaren yaklaşık 50-60 ‘ a yakın seks işçisi sizin gözlerinizin içine bakıyor .  Ve oluşum olarak da gece kluplerine nazaran kadınların fiyatları oldukça makul . Ortalama olarak gece kluplerinde aman gidicem pazarlık yapıcam oturucam , mekan hesabıydı , kadın ne içicekti muhabbetleri size çok çok uzun geliyorsa ve de gece klubune gidip kopucam havası yoksa kafanızda biçilmiş kaftan kelimesi tamda size göre . 

           Olayınız eğlence ise programlamayı bana bırakın !!!

            Mert İNAN 

            Whatsapp : +905373961727  )

           Ve başlıyoruz !!!

 

             – BATUM’A ULAŞIM ;


             Batum tatilinizi netleştirdiğiniz andan itibaren yaşadığınız şehre göre ulaşım imkanlarınızın kısıtlı olacağını göreceksiniz . Batum Havaalanına direkt olarak sadece İstanbul’dan uçaklar olduğundan , atıyorum Hatay’dan gelecek olan bir misafirim zorluk çekecektir o yüzden direkt olarak Trabzon’a uçak bileti alıp oradan da Havaş otobüsleri vasıtası ile 2 saat içinde Batum sınır kapısında olabilirsiniz . 


              Ekstra olarak da Batum ve Hopa aynı havaalanını kullanıyor yani Batum’a bilet alırsanız 3 katı daha fazla fakat Hopa’ya bilet alırsanız çok daha uygun fiyatlar olduğunu göreceksiniz . Sizi Batum havaalanından otobüsle Hopa’ya götürüyorlar yaklaşık yarım saat kaybınız olsa da maddi anlamda baya baya rahatlamış oluyorsunuz . 

          – NEDEN BATUM  ?


            Çünkü Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde sıkılmış , bunalmış , kaçış yolu tek amaç olmuş ya da gerçekten keyfine düşkün arkadaşlarımıza yurt dışı fırsatını en kolay şekilde öngören ülke Gürcistan ( BATUM ) .

– BATUM’A KİMLİKLE GİRİŞ  ;


            Arkadaşlarım cebine kimliklerini ve 15 tl pul ücretini yanına alarak Gürcistan’a giriş yapabiliyor . Bazen şöyle sorunlarla karşılaşılabiliyor örneğin Türkiye’de bazı işlemlerinizi ehliyetle de yapabildiğimizden bazı arkadaşlar ehliyetle giriş yapmaya çalışıyor bu kesinlikle olanaksız . Ekstra olarak gelecek misafirlere en büyük önerim kimliğin yeni olması ; bu gerçekten büyük sorun eski , yıpranmış kimlikle genel olarak sorun yaşabiliyorsunuz ama sahip olduğumuz çevreden dolayı içinde şüphe olan arkadaşlarım beni arayabilir ve rahatça kapıdan giriş yapabilir Mert İnan : +905373961727  ( Whatsapp ve Viberden ulaşabilirsiniz  )


            Şuandaki OHAL durumundan dolayı da devlet memuru olan arkadaşlarımız , sınır kapısından giriş yapmak için bağlı olduğu kurumdan izin kağıtlarını alması gerekiyor . Aksi takdirde giriş yapamazsınız . 

           –  SİZE EŞLİK EDECEK SEKS İŞÇİSİ NERELİ OLMALI ?

  Evet , işte dananın kuyruğuna geldik . Şimdi tecrübelerime dayanaraktan Batum’da kadın konusu ve işlevleri hakkında genel bir bilgi vereceğim ;

 * Ruslar – Ukraynalılar : Eğer nerelisin diye sorduğunuzda ” Rusum veya Ukraynalıyım ” derse ve de sıcak kanlıysa kesin evde tokmakçısı vardır o yüzden iyi bir randuman alamazsınız . Ama sizle ilgilenmiyorsa alttan alttan cevaplar veriyorsa bu kadını kaçırmayın 

 * Küba : Her zaman 5 yıldızlı bir sonuç alırsınız hiçbir zaman yarı yola bırakmaz sizi özellikle tam siyahi ise . . . 

* Özbekler : Abi benim için genel diye bir kavram var her zaman , ama bu milletin %90 ‘ı maymundan sonra doğmuş desem yeridir . Karaktersiz , seviyesiz insanlar . Gece klubu içinde hep sıcak kanlı olduklarından millet hep kanar ama siz siz olun ” çekik gözlü olan bir kadına nerelisin diye sorduğunuzda  Özbek ya da Türkmenim ” derse arkanıza bile bakmayın . 

* Kırgızlar : Özbeklerin tipini ve soğukkanlılığını taşısalar da tipten öte Ruslara biraz daha yakındırlar . Çekinmeden irtibat sağlayabilirsiniz . 

 * Kazaklar : Rus genetiğinin çekik göz versiyonu  !!! Kazağım diyen birini asla kaçırmayın . . . 

* Gürcüler :  Batum sınırına girdiğiniz andan itibaren zaten 1-0 yenik durumdasınız ama risk sizin riskiniz 2-0 olmasını istemiyorsanız kaçın gidin abi deymez . . .

* Azeriler : Rusların meşhur bir atasözü vardır ” Azeri’den malını , Çeçen’den canını , Türk’ten karını sakınıcaksın . Batum’da ise Gürcü Azerisi ve de Türk Azerisi diye 2 topluluk var benim tavsiyem kaçın gidin abi 🙂

 

* Taylandılar : Genel olarak gün içinde masaj aktivitesi sunsalar da geceleri piyasaya düşmeye başladılar . Genetik olarak zaten çirkin insanlar ama olayınız saf mutlu son ise tercih edebilirsiniz . 

 * Ermeniler : Tarihsel boyuta baktığımızda içlerinde Türklere olan nefret süregelmekte hala ama problemsiz insanlardır . Sizin de içinizde varsa böyle bir nefret hiç durmadan alın ve odanıza gidin 🙂

* Moldovyalılar : Genetikleri Ruslara benzese de Rusların Özbek hali diyebiliriz . Karakter olarak çingenedirler o yüzden hiç Türkçe bilmeyen ya da az bilen biri denk gelirse kaçırmayın . 

* Araplar : İran veya Fas’ı baz alırsak , kesinlikle seks konusunda hakkını verirler ama özellikle kadının kalçalısı diyenler için biçilmiş kaftan !!!

( Şuanda aklıma gelenler bunlar ama arkadaşlarımdan da tecrübelerini aktarmak için kesinlikle email adresimi bilgilendirme istiyorum !!! ( mertinan23@gmail.com ) )

          – TÜRKİYE’YE DÖNÜŞTE NE KADAR ALKOL VE DE SİGARA GÖTÜREBİLİRİM?


             Gürcistan’a girdiğinizden itibaren 3 karton sigara ve 3 şişe alkol ( bir tane 1 litre 2 tanesi de küçük olmak kaydıyla )  çıkarma olanağınız doğuyor. 

– BATUM’DA ANLATILDIĞI ÜZERE POLİSLER KONUSUNDA PROBLEM YAŞARMIYIZ ?


             Batum’da polis problemi adında birşey yok  . Batum, geçmişinde mafya ve birçok olumsuzlukla uğraştığından dolayı 4-5 yıldır inanılmaz katı bir kanun sistemiyle yönetiliyor . Bu da nedir ? Eğer  kendi aracınızla geliyorsanız emniyet kemerinizi takın ve aracı kullanan için söylüyorum , alkol kullanmayın bir bira bile . Bunu yaparsanız sıkıntısız bir şekilde tatilinizi bitirebilirsiniz. Ama şöyle bir durum var polisler türk plaka gördükleri zaman kafasında soru işaretleri oluyor çünkü Batum’a uyuşturucuyu getiren bizim milletimiz özellikle Rize ve Artvin’den gelip torbacılık yapıp şuanda kodeste mahkum olan arkadaşlarımız sağolsun çok sık olmasa da arabaları arıyorlar .

– BATUM’DA YATIRIM  ;


                Türkiye’yi bir tarafa koyup sadece İstanbul’u örnek göstererek başlamak istiyorum . İstanbul’da ne olursa olsun 200bin TL’ye aldığınız bir evin maximum kirası 1000 liradır . Ama Batum’un şöyle bir avantajı var burada mal mülk sahibi olmak için sınırdan sadece giriş yapmanız yetiyor ve kiralar inanılmaz yüksek bide işin içine yaz sezonunda evleri günlük kiraya verirseniz inanılmaz kısa bir zamanda evin parasını çıkartabilirsiniz . Gelelim esnafçılığa , Batum genel anlamda Ukrayna, Rusya, Azerbaycan , Litvanya , Finlandiya vs vs ülkelerin turistlerini bünyesine kabul ettirmiş durumda . Çünkü inanılmaz sahil boyu müthiş mimarisi ve gece hayatıyla ilerleyen 5-10 yıl içindeki yapılanmasına sadece kafasında gerçekten bu iş burada tutar diyen yatırımcıların katkısını bekliyor . 

           – BATUM’DA GECE KLUPLERİ NEDEN HESAPLAR KONUSUNDA SIKINTI YARATIYOR ?


                Yaklaşık 3 yıldır , heryere harıl harıl yazıyorum ” abi taksiye binmeyin !!! ” Bırakın açlıktan ölsünler , o zaman anlarlar Türk’ün değerini . Suçlu taksiciler mi hayır , kesinlikle değil . Batum’da gece klubu sahiplerinin , taksicilere kişi başı komisyon vermesi taksici arkadaşları cezbediyor . Adam ayda 300 lariye mahkumken bu parayı mekana müşteri götürünce bir anda kazanıyor ama en can alıcı nokta ne biliyormusunuz !!! Mekancıların %100 ‘ü Türk . Bu da başka bir komediyi gözler önüne seriyor . Herkese söylüyorum bastıra bastıra !!!! 15 kişilik  ekibimde yaklaşık 20’ye yakın aracım turizm şirketi bünyesinde çalışıyor . Kafanızda soru işareti mi var ? Bir telefon ” Mert biz kapıdayız araç gönderirmisin ? Bitti abi bu kadar ya . Ama o kadar zeki ki bizim milletimiz benim bir çıkarım var sanıp aman ya taksici zaten dedi ki ” abi gel 20 tl ye götürcem ” . Abi millet çakal olmuş sen koyunsun burda deplasmandasın ama  o kadar egomuz var ki iş işten geçtikten sonra ” Ya Mert yardım edebilirmisin bize şöyle yaptılar , bize böyle yaptılar ” . Kimse kusura bakmasın sert ifadeler kullanıyorum ama emin olun bize de size de bu lazım !!!

– BATUM’DA GECE KLUPLERİNDE CEBİMİZE UYUŞTURUCU ATARLARMI ?


             Böyle birşey kesinlikle ve kesinlikle yok . Bunu bastırarak söylememin nedeni gelen birçok misafirim Batum hakkında internetten araştırma yaptığında bununla karşılaşmış . Kesinlikle ve kesinlikle ya bir şehir efsanesi ya da yanındaki arkadaşı tarafından satılan bir arkadaşımızın başına gelen hüzünlü aşk hikayesi. Uyuşturucu , Batum’da inanılmaz derecede cezası olan bir faktör olduğundan ( ömür boyu hapse kadar gidiyor) , gelen arkadaşlarım kafasından böyle  birşey geçirmesin.

 

 – 2017 BATUM ;


              Batum’u çoğu arkadaşımız genel anlamda biraz da rivayete göre çok ucuz ve mahrumiyetten biraz daha kalkınmış bir şehir olarak görüyor . Batum şuan da inanılmaz yapılandırılmış mimarisiyle gerçekten geleceğin küçük ama uluslararası metropollerinden biri olmaya aday . Sheraton , Radisson , Hilton vs vs . . . bu adamlar boşuna yatırım yapar mı gelişmeyecek bir bölgeye . En kısasından şunu anlatıyım . ”Donald Trump , dünyanın sayılı zenginlerindendir , inanılmaz bir gözlemci kadrosu , yaptığı otellerin mimarileriyle insanları akıllalmaz yerlere götürür ve bu Donald Trump’ın son gözdesi Batum başka söze de gerek yok sanırım .” Yani bunları anlatmamın sebebi Batum artık mahrumiyetten çıkmış ve yaşam standartları emin olun Türkiye’den pahalı . Benzin , Alkol , Sigara bunlar ucuz hayat değil .

– BATUM’DA MEKANDAN ALDIĞIMIZ KADIN PROBLEM YAPAR MI ?


                İnsanoğlu’nun yaradılışına gitmeye gerek yok sadece oturun yaşadığınız hayata ve karakter ölçümünüze bakın . Karşınızdakine nasıl davranırsanız o da size öyle davranır . İnsanız abi biz senin soyun da Havva ile Adem bir başkasının da . Biraz edebiyat olcak ama ”Ne ekersen onu biçersin ”…


                Adam gelmiş zaten deplasmanda , gitmiş kadının yanına selam yok sabah yok , inanılmaz bir çobanlıkla ” ne gaddar vercem sana ” !!! Bu ne abi !!! Sonra da kadın kaçtı veya herhangi başka bir problem . Buna derler ki 31 olsan çekilirmisin aga 🙂

 

– BATUM’DA PROBLEMSİZ OLARAK ( DOMUZ ETİNDEN BAHSEDİYORUM ) NELERİ YİYEBİLİRİZ ?


             Batum’un Gürcistan’a bağlı olduğuna fazla aldanmayın daha çok Karadeniz’deki Türk toprağı. Türk restoranları çok fazla ve Gürcü kültüründen gelen tatlarla ilgilenirseniz . Geleneksel yemekleri ”Hinkali”yi tavsiye edebilirim (tabi dana etli olanı ). Ama kesinlikle eğer Gürcistan topraklarına girdiyseniz ”Haçepuri (bizdeki peynirli pideye benziyor ) ve armut gazozu”nu denemeden gitmeyin.

 

Umarım yardımcı olabilmişimdir , e-mail adresimden ( mertinan23@gmail.com ) ya da whatsapp numaramdan ( Mert İnan : +905373961727  ( Whatsapp ve Viberden ulaşabilirsiniz  ) detaylar için ulaşabilirsiniz !!!


Bizim misafirimiz olmanızın avantajları ;,


– Gürcistan pasaport kontrolde kimliğimizde problem çıkar diye korkmayın , ne olursa olsun sınırsız çevremiz ile her durumda yanınızdayız .


– Batum sınırlarına girdiğiniz andan itibaren kişi sayısına göre değişken 4 adet 4*4 ve 5 adet lüx aracımızla , 24 saat ulaşımınız vip bir refakat şeklinde geçmesi için her türlü imkanı sağlıyoruz . 


– Gece hayatı , birinci planımızda olsa da Batum hakkındaki yoğun bilgi birikimimiz ile öğlen Batum’un gezilecek görülecek yerlerinde size refakat edip en azından tarihi bir gezi ekstranız olmasını da sağlıyoruz . 


– Batum’un üst seviye Gürcü restorantlarında damak tadınıza uygun ve en azından tatlı bir keşif ile tatilinizi sonlandırmanızı amaçlıyoruz . 


– Gün içi gezimizde cinsel odaklı Çin masaj salonu aktivitemiz ile bir nebze kafanızdaki o ”relax” oluşumunu hızlandırıyoruz . 


– Yine gün içi gezimizde farklı bir aksiyon farklı bir deneyim açısından ”randevu evi ” faaliyetiyle birazda trajikomik anılarla sizi uğurlamayı amaçlıyoruz . 


– Sizin rahat şekilde konaklamanız açısından önceden rezerve edilmiş ”rezidans ya da tercihe göre standartları yüksek otellerimiz ” ile konforlu bir şekilde istirahat etmeniz en azından da bu hizmetin vip olmasının ana unsurlarını hazırlıyoruz . 


– Konaklayacağınız yerler , Batum merkezdedir ve market , eczane ya da aklınıza her ne gelirse herşey ayağınız ucunda . 


– Gece klubu faaliyetimize başlarken öncelikle striptiz klup ile ” gözümüzün feri açılsın be abi ”  mantığı ile çok eğlenceli ve matrak kucak dansları sizleri bekliyor . 


– Striptiz klup faaliyeti sona erdikten sonra daha önceden benim sizin istek ve arzularınıza göre seçtiğim bir gece klubu ile organizasyonumuza kaldığımız yerden  devam ediyoruz . 


– Batum hakkındaki olumsuzlukları zaten Batum tatilini düşünen her arkadaşım internetten araştırıp en azından fikir sahibi olmak açısından baktığında , önceden giden insanların nasıl problemler yaşadığını vs kaba bir tabirle nasıl çarpıldığını anlattıklarına şahit oluyorlar . Fakat en önemli nokta da bu , bizim ana mantığımız şu ”Tatilinizi Ertelemeyin ”  . Bu doğrultu da geldiğiniz andan itibaren sizin bir rehberiniz değil yanınızdaki arkadaşınız ya da kardeşiniz olarak bütün haklarınızı savunuyoruz . Yani gittiğiniz her mekanda gördüğünüz ilgi alaka da bunun en büyük göstergesi olacaktır . 


– Gittiğimiz yerlerde gelecek hesapları , arkadaşlarınızla bir kafeye gitmişsiniz gibi farzedip kafanızda kabataslak bir hesap ile şekillendirebilirsiniz .


– Geceyi mutlu sonla şekillendirecek bir karar verdiğinizde , Batum’da bu yöndeki bütün olumsuzlukları da kafanızdan silebilirsiniz .


– Ekstra olarak yazın başlayacak ”Lviv , Kharkov ve Minsk ” turlarımız için önceden rezervasyon yaptırabilirsiniz .


– Maddi ve manevi anlamda daha iyi bir tatil yapabilirseniz beni de arayın 🙂 


                                                                                                     Mert İNAN

       VİP Tur rezervasyonlarınız ve Batum hakkında bilgi için çekinmeden arayabilir ya da whatsapptan iletişim kurabilirsiniz . .

 ( Batum’da ikamet ettiğimden Türk telefonum bazen kapalı olabiliyor bu yüzden whatsapp üzerinden arama yapabilirseniz daha sağlıklı iletişim kurabiliriz . . . )BAŞLIKLARIN ÜSTÜNE TIKLAYARAK DİĞER MAKALELERİMİZİ OKUYABİLİRSİNİZ 

Mert İNAN ; Güvenilir – Kardeş – Dost 🙂


                mertinan23@gmail.com

You may also like...

4 Responses

 1. Fenomen dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar ,

  Ben ünlü biri değilim . Ama arkadaşlarım bana ince ve nazik düşündüğümden ve sonunu düşünmeden yaptığım şeylerden dolayı fenomen ismini taktılar. Ben sıradan ve basit bir işçiyim. 2 yıl öncede Batum’a gelmiş ve aşık olmuştum bu kente, ilk kez yurtdışı tecrübem 2015 yılıydı. İki süper adam gibi adam tanımıştım. ( Mert ve Gocha ) Ve onlarla 2. Batum maceramı yaşayacaktım. Eğer batuma ilk kez gidecekler için söylüyorum altını çizerek ; bu adamların çizgilerinden dışarı çıkarsanız şaşırır ve sapıtırsınız. Mert’in dediği gibi biz oraya eğlenmeye gidiyoruz beynimizi resetlemek için ve bu kadar ucuz tatil için. Konu sizin için diskolar, içki ve kadınlar ise vurun dibine kadar ne kadar isterseniz. Ama birde madalyonun diğer yüzü var. Zevk alarak ve eğlenerek tatil yapmak. 13 temmuz 2017 bir arkadaşımın arabası ile saat 7 de Manisa’dan İzmir havalanına hareket ettim. Tam 2 yıl her ay köşeye para atarak bu tatili planladım. Neyse artık uçuş başladı ve Trabzon’a indim . Mert’in verdiği direktiflerle havaş otobüsüne atladım .2,5 saat yol gittikten sonra Hopa’ya vardım. Ordan da bir dolmuşa atlayıp Sarp kapısına vardım .Abooooooo oda ne sınır kapısı ana baba günü gibi çok yavaş sıra işliyor. Neredeyse çıldıracaktım .2 saat sonra kadar anca Gürcü tarafına geçtim..

  1.GÜN

  Nerdeyse bizim şarj telefonda biterken, imdadıma yine Mert yetişti .Beni sınır kapısından aldı bir Gürcü arkadaş ile .Birbirimizle hasretle kucaklaştık. Sonra şehrin içine doğru ilerledik. Sınır kapısında sırada tanıştığım bir arkadaşı da centilmenlik gereği bıraktık 😉 Ben orda paramı lariye çevirdim .Sonra Mert’in bana tuttuğu eve doğru Gürcü arkadaşla beraber gittik .Ev sahibi yaşlı Rus bir amcaydı , karısı da Ukraynalı , sevecendiler ,Tabi sonradan canavar kesildi son gün .Neyse o kısmı son bölümde anlatırım. 5 günlük evi kiraladık. Mert bile çok şaşırmıştı ev bahçeli süper bir yer. Sonra evden çıkıp yemek için ayrıldık. Ve en sevdiğim lezzet . Haçapuri bayılıyorum buna .Önceki Batum maceramdan bir tecrübe olarak , aynı kadını her gün almayacaktım zaten Mert’le de bu yönde anlaşmıştık en azından engel olacaktı bana 🙂 . Akşamüstü ; sahilde , seks işçilerinin takılmadığı bir gece klubune doğru hareket ettik zaten Mert kardeşim muhtarmı yoksa belediye başkanlığına adaylığınımı koydu bilmiyorum , gelen fıstık selam veriyor giden fıstık selam veriyor benim anlamadığım dillerde konuşuyorlar derken tam o sıra işte yıllardır hayalini kurduğum beklediğim , rüyalarımın kadınını gördüm . Ben açıkcası seksi düşünen bir insan değilim .Kafa yapım uyması lazım ve sonuna kadar tek kişi ile. Her çiçekten bal almak istemiyorum. Aşkı damarlarıma kadar hissetmek istiyorum sonuna kadar. Derken , Mert’e durumu anlattım , o da burada seks işçisi olmadığını söyledi fakat sonuçta herkesin kafası eğlence odağıyla yüklü olduğundan yine de bir kanal yapmaya çalışacağını söyledi . Allem etti kullem etti aşkım yanımdaydı .

  Ben içki içmem, kumarda oynamam .Ve şansa bakın ki yanımdaki güzeller güzeli bayanda içki ve kumardan nefret ediyor. Tam benim kafamda. Biraz yiyecek ve içecek birşeyler alıp, evimize geldik . Mert de yanında bir bayan arkadaşı ile bize katıldı. Onlar içki içiyor, bizde cola , meyve suyu. Sürekli birbirimize sarılıyoruz .Aşk dolu sözlerle mutluluğumuza mutluluk katıyoruz. Ahhh be ya çok özledim çokk. Gecenin ilerleyen saatlerinde biz izin isteyip odalarımıza çekildik . Çok mutlu bir şekilde uyuduk .

  2.GÜN

  Ve muhteşem bir gecenin ardından sabah 7:00 civarlarında uyandım , kollarımın arasında minik bir serçe duruyordu , onu öptüm ve bahçede bir sigara içtim , sonra bir tane daha ve bir daha ,hala uyanmamışlardı . Mert, arkadaşı ve benim minik serçem saat 2’de uyandılar , minik serçem bana kahvaltıdan sonra şehir turu yapalım dedi , ben de tamam dedim , kiraladığım muhteşem evin bahçesinde muhteşem bir kahvaltı yaptık , ama bir eksik vardı , ben peynirsiz kahvaltı yapamıyorum . Mert’e sordum bunu. , bir dahaki sefere abi dedi .ben Mert’e hep güvendim bu yüzden , adamım tamam abi sen dert etme dediyse kesin olur , kahvaltıda Mert’in esprileri kahkahalar falan derken biz şehir turuna çıktık , gez gez gez her yeri turluyoruz . Mert , casinodan gelen acil bir telefonla bizi yalnız bırakmak zorunda kaldı ,sonra akşamına Mert’in de bizi katılmasıyla sahilde canlı müzik olan bir Gürcü restoranına gittik , karnımızı doyurduk . Gürcüce, Rusça ne ararsan var şarkılarda, muhteşemdi . Kafkas oyunları falan süperdi, sonrasında Batum’un meşhur su gösterilerine gittik müzik eşliğinde inanılmaz bir şov vardı .

  Yiyecek birşeyler aldıktan sonra tekrar evin yolunu tuttuk , Mert’in yanında yine bir bomba vardı ,yine 4 lüyü kurduk , yine geceler olmasın ah be ahh , muhabbetler sohbetler derken , biz odamıza çekildik , beni yedi bitirdi minik serçem , duvardan duvara çarptı sanki , falo foş oldum , ne geceydi be.. Tüm bedenim mutluluktan kıpraştı durdu , dışarda da Mert . . . Adamımda hiç korku yok , bir uçan kaçıyor elinden , bir ara bahçeye çıkıyım dedim sigaraya , kadının üstünde masaya öyle bir çadır kurmuş ki sanırsın Süper Mario 🙂 , adamsın Mert !!! , sonra biz atraksiyonu bol saatlerden sonra yıkılıp devrildik sarıldık koklaştık az daha sonra uyuduk .

  3. GÜN

  Minik serçem yine aynı saatte açtı gözlerini , yine öpüşmeler ve koklaşmalardan sonra bir çıkım çıktık , sonra duş aldık ikimiz aynı anda , beni baştan aşağı yıkadı iki gözümün çiçeği, sevgilim gibi. Bu bambaşka bir duygu , seni alıp götürüyor başka alemlere akıyorsun , sonra biz bahçeye geçtik , Rus ev sahibi ile ingilizce sohbet ettik dertleştik biraz , ardından Mert ve haremvari bayan arkadaşı uyandı , ama gece biraz tartışmışlar , biraz ortam gergindi. Kızı evine bırakıp, biz ordan Batum’un tepesindeki Sameba kilisesine yakın köy evine gittik , köy havasına hastayım , dünyalar tatlısı şeker bir ihtiyar teyze bize çok güzel bir kahvaltı sofrası hazırladı , herşey vardı , tıka basa yedik , kahvaltı bitti az sohbet ettik Oradan hoş muhabbetle ayrıldık , Sonrasında minik serçemle denize gitmeye karar verdik , bu arada Mert bana şort almış sağolsun , neyse çarşıda gezerken bir de terlik aldım kendime , tuttuk denizin yolunu , gerçeği söylemek gerekirse denizini hiç sevmedim içi taşlık , plaj yok , giyinmek için yer yok doğru düzgün , fazla denizde eğleşmeden çıktık. Minik serçem bu gece benimle olamayacağını söyledi. Azcık üzüldüm ama olsun , ertesi günü saat akşam üzeri 5 te geleceğini söyledi , ben tamam dedim , 3. günün gecesi Mert’le beraber başka bir operasyona koyulacaktık , minik serçeme söz vermiştim başka biriyle birlikte almayacağıma ama Mert öyle gazlar veriyordu ki , en sonunda artık bende vazgeçtim sözümden arzımdan 🙂 . Yaklaşık 21 yaşlarında bir doğal afet fırtınasını karşıladık sınırdan ( Mert’in daha önce birlikte olduğu bir bayanın kuzeniymiş ve de maddi durumundan dolayı kötü yola düşmüş açıkçası , zaten beni ikna eden de bu oldu 🙂 ) . Doğal afet , maalesef Türkçe hiç bilmiyordu ama olayımız da zaten çok da muhabbet değildi bugun , kaçak et kesecektik . Evin bahçesinden atılan konfetiler , açılan şampanya derken bir anda tatilimin biteceği aklıma geldi , biraz burkuldum ama ortamı bozmamak adına sesimi çıkarmadım hiç , minik serçemi de özlemiştim açıkçası . . .

  4.GÜN

  Sabah ” dan dan ” diye odamın kapısına tecavüz ediliyordu adeta , ben uyku sersemi şaşkın bir halde kapıyı açtım , bir baktım Mert karşımda ; laf arasında bir kahvaltı sözü vermişti bana ben çok da hatırlamasam da bir de bahçeye çıkarız (Mert adamın dibisin ::unutmadım unutmayacağım asla) herşeyi hazırlamış benim için sucuk ne varsa , abi dedi ben kimseye kahvaltı hazırlamadım bugüne kadar en azından bir erkeğe 🙂 adam ya adamın hası , kahvaltı bittikten sonra ne yapmak istediğimi sordu , bende evde bekleyeyim saat 5 te minik serçem gelcek dedim , tamam abi dedi gitti , sonra evsahibi geldi yine onunla sohbet ettik , karısı tatlı falan yapmış , sonra ben eve geçtim yine uzandım derken uyumuş kalmışım , ama kapıyı bu sefer açık bıraktım , çünkü minik serçem gelecekti. 2-3 saat uyumuşum sonra kulağımdan biri öpüyor ” aşkımmmm ben geldim ” diye abooooo nasıl sevindim , hemen bir çıkım banyoda , bir çıkımda odalar arasında çıktık , hemde ne çıkım , muhteşem bir atraksiyondan sonra duş aldık yine birlikte , sonra bahçeye çıktık Rus ev sahibi ve karısı evlerini gezdirdiler bize , sonra yemek yapmış kendisi bize verdi yedik sohbet ettik , üzerine de güzel bir çay içtik , akşamına Mert geldi bizi aldı , tekrar o şarkılı türkülü Gürcü restoranına gittik , birer çay içtik , sonra Mert’in önceki gün tartıştığı kız arkadaşı bizi evine davet etti , Rus’un dolma yaptığına şaşırmıştım onlarda da varmış ve de adı dolma yani , muhteşemdi , yemeklerimizi yedikten sonra Mert bizi çarşıya bıraktı , gezmeye başladık , dondurma yedik , matruşka aldım minik serçeme çok sevindi. Lunaparka gittik eğlendik , daha sonra Mert’in yanına geldik eve gidelim artık dedik ve yola koyulduk . Mert yine başka bir bayan arkadaşı ile şenlendirecekti gecemizi , kız arkadaşı ben ve minik serçem yine bahçede bol kahkahalı bir gece geçirdik derken , o gün ev sahibinin kızı gelmiş Moskova’dan , ev sahibi ile beraber geldi oturdular , viski ikram ettik . Ev sahibi alkol kullanmadığını söyledi fakat kızı hiç alkol görmemiş gibi çekiyordu valla , bizim kızlar biraz rahatsız oldu bu durumdan çünkü , Mert’te ufaktan ufaktan yavşıyordu kıza , ev sahibi sanırım uyumak için gitti , kızı da 10-20 dakika daha kalıp gideceğini söyledi ( tabi bu sıra 2. kanaldan konuşuyorlar , bana , Mert tercümanlık ediyor ) Biz de yavaş yavaş odalara çekildik . Minik serçem her zaman olduğu gibi damarlarımı iliğimi kuruttu desem yeridir .

  5. GÜN

  Ben yine her zaman olduğu gibi erken uyandım , herkes uyuyor sandım , tam elimi yüzümü yıkayacaktım ki, kapıdan çıkmamla geri kaçmam bir oldu , baştan tanımadım anlayamadım ama sonradan odaya kaçtıktan sonra hayal meyal işlemişti beynime , ev sahibinin kızı komple çıplak şekilde o da beni görüp geri kaçtı , gerçekten çok utandım , yerin dibi olsa kaçardım . 2 saat hiç odadan çıkmadım, anlam veremedim ne olduğuna , ne işi vardı kızın bu şekilde burda 🙂 sonra çok dikkatlice odadan çıktım baktım kimse yok elimi yüzümü hızlıca yıkayıp bahçede oturdum bir iki saat , bu arada ev sahibi hemen arka tarafımda bahçesine bakıyordu , .ben şaşırmadım ama tedirgindim neden bana merhaba demedi diye , sonra kokusu çıktı tabi !!! :)) ev sahibinin kızı sanki kimsenin haberi yokmuşçasına merdivenlere doğru kaçarayak koyuluverdi , babası yer mi 70lik jack daniels gibi adam . Minik serçem de kalktı o sırada , eve geçip üstünü değiştirip geleceğini söyledi , beklemeye geçmiştim derken Mert kalktı . Yanıma doğru tam gelirken ev sahibi ile bağrıştıklarını gördüm , bana abi eşyalarını topla gidiyoruz dedi , anlam verememiştim konuştuklarına ama sonuçta tepkimde vardı kafa olarak . Meğerse bu kız yüzünden , Mert kız arkadaşıyla tartışıp gece göndermiş kızı , daha sonrasında ev sahibi gelmiş kızına hadi yat diye ama kız sarhoş şekilde az daha içip gidicem demiş ki ” Mert durur mu ? ” :)))) . Eşyalarımı toplayıp arabaya doğru götürdüm , aslında üzgündüm ama Mert vardı yanımda adamım nereye götürse nabzım atar biliyordum . Minik serçemi bir yandan beklerken bir yandan da ufak ufak bir şelale turu yaptık , Mert orada yine Rus turistlere yönelmişti , bu nasıl cesaret nasıl utanmamak anlam veremiyordum . .

  Minik serçem gelmişti , Mert’in kız arkadaşlarından birinin evine doğru yöneldik , Batum’da 5 yıldızlı bir otelin resepsiyon müdürüymüş bu arada . Gerçekten yapım gereği tedirgindim , bir de bu insana rahatsızlık verecektim , ama ortam kaynaştıktan sonra başladım düşünmeye , son günümdü sabah yola koyulacaktım . Öğlen 4 te Batum’dan kalkan otobüse doğru hareket ettik . İçimdeki buruklar ; ardımda bıraktığım minik serçem ve tabiki adamım , kardeşim Mert’le vedalaşma faslı !!!

  Herşey için teşekkür ederim kardeşim , adamsın , adamın hasısın , hiç unutulmayacaksın . . .

 2. Batum Turu dedi ki:

  Öncelikle iyi geceler kardeşim ben vip tur hakkında bilgi almak istiyorum biz 2 arkadaş 2 geceliğine batuma gelmek istiyoruz , şöyle 4 yada 5 yıldızlı bir otelde kalmak ve hem masaj spa hem de 2 gecelik bayan arkadaş arıyoruz , oturup içip sakin dingin 2 gecelik konaklamanın maliyeti bize ne olur ve müsaitlik durumun nedir ?

 3. mertinan dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar yoğunluktan siteye gelen mesajlara cevap veremiyorum bu yüzden güncel bir yazı yazma gerekliliği duydum umarım faydası olur size ..

  Yoğunluktan sanal ortamı bayadır takip edemediğimden geç bir yazı olacak ama ben de gerekli kitleye gerek turistik tatil gerek ticaret gerek de gece hayatı konularında bilgiler vereceğim .

  Batum’a girişte artık ohalden dolayı memur girişleri vs yasak değil . Eski kimliklerle dahi ki üstünde soğuk mühürleri belli olması şartıyla giriş yapabilirsiniz ama yine de en sağlamı yeni kimlik ve de kesinlikle pasaport girişleridir.

  Gelelim ilaç vs konularına ; zaten gümrükte herhangi bir arama yok yani cebinize ya da paltonuza kullandığınız ilacı koyarsanız kesinlikle hiçbir problemle karşı karşıya kalmazsınız zaten ilaç probleminin sebebi açılan kapsullü ilaçlara Türkiye’den değiştirip uyuşturucu koymaları bu nedenle de mesela kalp hastasıysanız ve reçetenizi getirirseniz ( migren , ağrı kesici , mide koruyucu bunlar serbest çekinmeden getirebilirsiniz yeterki derdinizi anlatın işaret diliyle de olsa ama yine de çok şart değilse ilaçla gelmeyin ) hiçbir problem olmaz .

  Ticarete gelirsek ; Türkiye’de pahalılıktan telefon vs araba için çok fazla vatandaşımız Gürcistan’ı tercih etmekte . Detaylandırırsak ; pasaport ya da kimliğinizle telefonu problemsiz şekilde Türkiye’de kullanabilirsiniz . Aldığınız ücrete göre de Gürcistan’dan tax free adı altında yaklaşık %13 lük bir vergi bedelini de geri alıyorsunuz . Araç konusuna gelirsek ; son 1 yılda 6 ay herhangi bir yurt dışı ülkesinde ikamet ettiğiniz takdirde Türkiye’de 26 ay aralıklarla ve de maksimum şekilde 2 yıl kullanabiliyorsunuz bunu da Gürcistan ekonomisinin önemli bir kısmını kaçakçılık ve de fuhuştan sağladığı için belirli ücretler karşılığında prosedürleri hallediyorlar ama ne kadar yasaldır tartışılır . İçimiz rahat olsun diyosanız hiç girmeyin bu olaya da .

  En çok aldığım sorulardan biri de Gürcistan’da kaç gün kalırsak alkol ve sigara götürme hakkı elde ediyoruz. Şuanda resmi olarak 3 gün kaldığınız takdirde 3 karton sigara ve de 1 litre + 2 küçük alkol götürme hakkınız var ama kimse kontrol etmiyor yani direk günübirlik girişlerde de bu ortamı yaratabilirsiniz .

  Başka bir soru ise Gürcistan’a giriş yaptığımız andan itibaren kaç gün kalabiliyoruz ?
  Bu gerçekten çelişkili bir soru ama şuanda Gürcistan’ın Avrupa Birliğine daha girmediğini varsayarsak , içeri girdiğiniz andan itibaren sınırsız şekilde kalabilirsiniz . Net vize 1 yıl uzatılsa da 1 yıldan sonra otomatikmen 1 yıl daha uzatılmaktadır.

  Turistik tatilimizde ise Batum çok büyük bir yer değil hani şöyle bir detaylandırırsak yaklaşık 4 saat içinde bütün Batum’u gezip tarihsel olarak ilgi çekici herşeyi öğrenebilirsiniz ama olay biraz daha doğa olayına girerse bunun emin olun bir sınırı yok çünkü Gürcistan bu konuda Batum’u özellik olarak baz alırsak turistik tatilciler için biçilmiş kaftan .

  Gece hayatı olayında ise heralde Batum’dan en çok şikayet edilen varsayımsal yansımalar. Ben 3 yıldır bunu kimseye anlatamadım 🙂 . Taksiye binmeyin binerseniz de üstünde sadece ” taxi ” yazmayan herhangi bir şirketin adını taşıyan taksilere binin bunlar zaten taksimetre usulü çalıştığı için maksimum olarak kilometre hesabı 70 kuruş . Yani herhangi bir problem yaşamaksınız komisyon vs korkunuz da olmaz . Batumdaki Türk yansımasının %70 i gece klupleriyle bağlantılı olduğu için bizim süperman diskocu vatandaşlarımız taksicilere gidin bizim çoban Türkleri toplayın gelin mantığını onların kafasına işlettiği için sizi komisyon alma niyetiyle o taksiye bindirmek için varlarını yoklarını kullanarak çabalayacaklardır . KANMAYIN !!! .

  Bunun dışında da bu kışa bağlı bir olay değil fakat yine de kafanızda bulunsun . Yaz zamanı sınır kapısından yaklaşık 200 300 metre sonra 2 – 3 kızı çaresizce görürseniz yardım etmeyin herşey tezgah ki en acısı da bu tezgahı kuran da süperman Türk milletimiz . . .

  Şimdilik işinize yarayacağını düşünüyorum, güncel yazılarla görüşmek dileğiyle !!!

 4. Batumxreal dedi ki:

  Mert selam şuanda lari güncel olarak TL den üstünmü

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla