Batum Tavsiyeleri

 

 

Merhaba arkadaşlar , 


                Evet , işte dananın kuyruğuna geldik . Şimdi tecrübelerime dayanaraktan Batum’da kadın konusu ve işlevleri hakkında genel bir bilgi vereceğim ;

 * Ruslar – Ukraynalılar : Eğer nerelisin diye sorduğunuzda ” Rusum veya Ukraynalıyım ” derse ve de sıcak kanlıysa kesin evde tokmakçısı vardır o yüzden iyi bir randuman alamazsınız . Ama sizle ilgilenmiyorsa alttan alttan cevaplar veriyorsa bu kadını kaçırmayın .

              * Küba : Her zaman 5 yıldızlı bir sonuç alırsınız hiçbir zaman yarı yola bırakmaz sizi özellikle tam siyahi ise . . . 

               * Özbekler : Abi benim için genel diye bir kavram var her zaman , ama bu milletin %90 ‘ı maymundan sonra doğmuş desem yeridir . Karaktersiz , seviyesiz insanlar . Gece klubu içinde hep sıcak kanlı olduklarından millet hep kanar ama siz siz olun ” çekik gözlü olan bir kadına nerelisin diye sorduğunuzda  Özbek ya da Türkmenim ” derse arkanıza bile bakmayın . 

               * Kırgızlar : Özbeklerin tipini ve soğukkanlılığını taşısalar da tipten öte Ruslara biraz daha yakındırlar . Çekinmeden irtibat sağlayabilirsiniz . 

                * Kazaklar : Rus genetiğinin çekik göz versiyonu  !!! Kazağım diyen birini asla kaçırmayın . . . 

                * Gürcüler :  Batum sınırına girdiğiniz andan itibaren zaten 1-0 yenik durumdasınız ama risk sizin riskiniz 2-0 olmasını istemiyorsanız kaçın gidin abi deymez . . .

 

             * Azeriler : Rusların meşhur bir atasözü vardır ” Azeri’den malını , Çeçen’den canını , Türk’ten karını sakınıcaksın . Batum’da ise Gürcü Azerisi ve de Türk Azerisi diye 2 topluluk var benim tavsiyem kaçın gidin abi 🙂

 

* Taylandılar : Genel olarak gün içinde masaj aktivitesi sunsalar da geceleri piyasaya düşmeye başladılar . Genetik olarak zaten çirkin insanlar ama olayınız saf mutlu son ise tercih edebilirsiniz . 

       * Ermeniler : Tarihsel boyuta baktığımızda içlerinde Türklere olan nefret süregelmekte hala ama problemsiz insanlardır . Sizin de içinizde varsa böyle bir nefret hiç durmadan alın ve odanıza gidin 🙂

 

       * Moldovyalılar : Genetikleri Ruslara benzese de Rusların Özbek hali diyebiliriz . Karakter olarak çingenedirler o yüzden hiç Türkçe bilmeyen ya da az bilen biri denk gelirse kaçırmayın . 

       * Araplar : İran veya Fas’ı baz alırsak , kesinlikle seks konusunda hakkını verirler ama özellikle kadının kalçalısı diyenler için biçilmiş kaftan !!!


               ( Şuanda aklıma gelenler bunlar ama arkadaşlarımdan da tecrübelerini aktarmak için kesinlikle email adresimi bilgilendirme istiyorum !!! ( mertinan23@gmail.com ) )

BAŞLIKLARIN ÜSTÜNE TIKLAYARAK DİĞER MAKALELERİMİZİ OKUYABİLİRSİNİZ 

Mert İNAN ; Güvenilir – Kardeş – Dost 🙂

You may also like...

3 Responses

 1. ATALAY dedi ki:

  merhaba türk kapısından geçtim gürcüde takıldım kimlikle ilgili sizce ne yapabilirim

 2. Cevdet Sağlar dedi ki:

  Gelip vurup dönmek istiyorum. Gecelik ve saatlik fiyatlar ne kadar.

 3. mertinan dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar yoğunluktan siteye gelen mesajlara cevap veremiyorum bu yüzden güncel bir yazı yazma gerekliliği duydum umarım faydası olur size ..

  Yoğunluktan sanal ortamı bayadır takip edemediğimden geç bir yazı olacak ama ben de gerekli kitleye gerek turistik tatil gerek ticaret gerek de gece hayatı konularında bilgiler vereceğim .

  Batum’a girişte artık ohalden dolayı memur girişleri vs yasak değil . Eski kimliklerle dahi ki üstünde soğuk mühürleri belli olması şartıyla giriş yapabilirsiniz ama yine de en sağlamı yeni kimlik ve de kesinlikle pasaport girişleridir.

  Gelelim ilaç vs konularına ; zaten gümrükte herhangi bir arama yok yani cebinize ya da paltonuza kullandığınız ilacı koyarsanız kesinlikle hiçbir problemle karşı karşıya kalmazsınız zaten ilaç probleminin sebebi açılan kapsullü ilaçlara Türkiye’den değiştirip uyuşturucu koymaları bu nedenle de mesela kalp hastasıysanız ve reçetenizi getirirseniz ( migren , ağrı kesici , mide koruyucu bunlar serbest çekinmeden getirebilirsiniz yeterki derdinizi anlatın işaret diliyle de olsa ama yine de çok şart değilse ilaçla gelmeyin ) hiçbir problem olmaz .

  Ticarete gelirsek ; Türkiye’de pahalılıktan telefon vs araba için çok fazla vatandaşımız Gürcistan’ı tercih etmekte . Detaylandırırsak ; pasaport ya da kimliğinizle telefonu problemsiz şekilde Türkiye’de kullanabilirsiniz . Aldığınız ücrete göre de Gürcistan’dan tax free adı altında yaklaşık %13 lük bir vergi bedelini de geri alıyorsunuz . Araç konusuna gelirsek ; son 1 yılda 6 ay herhangi bir yurt dışı ülkesinde ikamet ettiğiniz takdirde Türkiye’de 26 ay aralıklarla ve de maksimum şekilde 2 yıl kullanabiliyorsunuz bunu da Gürcistan ekonomisinin önemli bir kısmını kaçakçılık ve de fuhuştan sağladığı için belirli ücretler karşılığında prosedürleri hallediyorlar ama ne kadar yasaldır tartışılır . İçimiz rahat olsun diyosanız hiç girmeyin bu olaya da .

  En çok aldığım sorulardan biri de Gürcistan’da kaç gün kalırsak alkol ve sigara götürme hakkı elde ediyoruz. Şuanda resmi olarak 3 gün kaldığınız takdirde 3 karton sigara ve de 1 litre + 2 küçük alkol götürme hakkınız var ama kimse kontrol etmiyor yani direk günübirlik girişlerde de bu ortamı yaratabilirsiniz .

  Başka bir soru ise Gürcistan’a giriş yaptığımız andan itibaren kaç gün kalabiliyoruz ?
  Bu gerçekten çelişkili bir soru ama şuanda Gürcistan’ın Avrupa Birliğine daha girmediğini varsayarsak , içeri girdiğiniz andan itibaren sınırsız şekilde kalabilirsiniz . Net vize 1 yıl uzatılsa da 1 yıldan sonra otomatikmen 1 yıl daha uzatılmaktadır.

  Turistik tatilimizde ise Batum çok büyük bir yer değil hani şöyle bir detaylandırırsak yaklaşık 4 saat içinde bütün Batum’u gezip tarihsel olarak ilgi çekici herşeyi öğrenebilirsiniz ama olay biraz daha doğa olayına girerse bunun emin olun bir sınırı yok çünkü Gürcistan bu konuda Batum’u özellik olarak baz alırsak turistik tatilciler için biçilmiş kaftan .

  Gece hayatı olayında ise heralde Batum’dan en çok şikayet edilen varsayımsal yansımalar. Ben 3 yıldır bunu kimseye anlatamadım 🙂 . Taksiye binmeyin binerseniz de üstünde sadece ” taxi ” yazmayan herhangi bir şirketin adını taşıyan taksilere binin bunlar zaten taksimetre usulü çalıştığı için maksimum olarak kilometre hesabı 70 kuruş . Yani herhangi bir problem yaşamaksınız komisyon vs korkunuz da olmaz . Batumdaki Türk yansımasının %70 i gece klupleriyle bağlantılı olduğu için bizim süperman diskocu vatandaşlarımız taksicilere gidin bizim çoban Türkleri toplayın gelin mantığını onların kafasına işlettiği için sizi komisyon alma niyetiyle o taksiye bindirmek için varlarını yoklarını kullanarak çabalayacaklardır . KANMAYIN !!! .

  Bunun dışında da bu kışa bağlı bir olay değil fakat yine de kafanızda bulunsun . Yaz zamanı sınır kapısından yaklaşık 200 300 metre sonra 2 – 3 kızı çaresizce görürseniz yardım etmeyin herşey tezgah ki en acısı da bu tezgahı kuran da süperman Türk milletimiz . . .

  Şimdilik işinize yarayacağını düşünüyorum, güncel yazılarla görüşmek dileğiyle !!!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla